• Tommaso

    ★★½

  • My Favorite Dish of Yours

  • A Hidden Life

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Lux Æterna

    ★★

  • Liberté

    ★★½

  • The Wild Goose Lake

    ★★★

  • Zombi Child

    ★★★

  • Fading Memories

  • The Staggering Girl

    ★★½

  • I Lost My Body

    ★★★

  • First Love

    ★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★

  • And Then We Danced

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • Deerskin

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★

  • Les Misérables

    ★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • A Love Song for Latasha

    ★★★½

  • Swallow

    ★★

  • I Am Easy to Find

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Secret War

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ½

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ½

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★½

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★

  • Booksmart

    ★★½

  • Long Shot

    ★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★½

  • So Long, My Son

    ★★½

  • Synonyms

    ★★★½

  • System Crasher

    ★½

  • Big Time Adolescence

    ★★½

  • We Are Little Zombies

    ★★½

  • The Souvenir

    ★★★

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • Luce

    ★★★½

  • Greener Grass

    ★★

  • Monos

    ★★★

  • The Death of Dick Long

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • The Report

    ★★½

  • The Lodge

    ★½

  • Honey Boy

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Kitbull

  • Glass

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★½