• Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Auntie Edna

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • The Burial of Kojo

    ★★½

  • In Fabric

    ★★

  • Green Book

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Her Smell

    ★★★½

  • High Life

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★½

  • Widows

    ★★★½

  • Shadow

    ★★★

  • The Nightingale

    ★★½

  • Dragged Across Concrete

  • Suspiria

    ★★★★

  • Non-Fiction

    ★★★

  • The Mountain

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Hotel by the River

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★

  • Who Is America?

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Purl

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Hotel Artemis

    ★★½

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★½

  • Knife+Heart

    ★★★½

  • Capernaum

    ★½

  • Burning

    ★★★★½

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Climax

    ★★★

  • Ash Is Purest White

    ★★★

  • Diamantino

    ★★★

  • Cold War

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Birds of Passage

    ★★★

  • Dirty Computer

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★½

  • Bao

  • Alex Strangelove

    ★½

  • Thunder Road

    ★★

  • Upgrade

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★½

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★

  • Black Mother

    ★★★

  • Game Night

    ★★★

  • Transit

    ★★★½

  • Grass

    ★★★★

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Red Sparrow

    ★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Monster

    ★★

  • Madeline's Madeline

    ★★★½