• School of Rock

    ★★★

  • Ossos

    ★★★½

  • My Winnipeg

    ★★★

  • Warm Bodies

    ★★

  • Clueless

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★½

  • Nobody

    ★★½

  • The Usual Suspects

    ★★

  • Dead Man

    ★★★★½

  • Education

    ★★★

  • Me and You and Everyone We Know

    ★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★

  • The Heartbreak Kid

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★½

  • The Follow-Up

    ½

  • The Letter Room

    ★★½

  • The Truth

    ★★★

  • Winter Sleep

    ★★★