• Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Death to 2020

  • We Can Be Heroes

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Happiness Continues

    ★★★★

  • Stargirl

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Minari

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Endings, Beginnings

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • The Curse of La Llorona

  • Us

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • Glass

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★

  • Maniac

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★

  • The Nun

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★

  • Destroyer

    ★★

  • The Favourite

    ★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Justice League

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Unicorn Store

    ★★★★★