Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Curse of the Blair Witch

Curse of the Blair Witch

1999
×
★★★
Edit this entry  
01
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Edit this entry  
16
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Minari

Minari

2020
×
Edit this entry  
12
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★★
Edit this entry  
05
Dinosaur

Dinosaur

2000
×
★★★★
Edit this entry  
04
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★★
Edit this entry  
03
mid90s

mid90s

2018
×
★★
Edit this entry  
03
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★½
Edit this entry  
27
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Nun

The Nun

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Camp Rock 2: The Final Jam

Camp Rock 2: The Final Jam

2010
×
★★★
Edit this entry  
15
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★★★
Edit this entry  
10
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Edit this entry  
10
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Edit this entry  
10
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Divergent

Divergent

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★
Edit this entry  
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Edit this entry  
29
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Edit this entry  
26
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
25
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Cheetah Girls: One World

The Cheetah Girls: One World

2008
×
★★
Edit this entry  
16
The Cheetah Girls 2

The Cheetah Girls 2

2006
×
★★★
Edit this entry