• Scream

    ★★★★★

  • The 355

    ★★★

  • The King's Man

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

  • Swan Song

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★★

  • Afterlife of the Party

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • He's All That

    ★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Don't Breathe 2

  • Respect

    ★★

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Old

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Voyagers

  • The Unholy

    ½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Cherry

  • Mass

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Let Them All Talk

    ★★

  • All My Life

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Photograph

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Night House

    ★★★★½