• Taylor Swift – Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Totally Under Control

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • All Together Now

    ★★★★

  • A New York Christmas Wedding

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Athlete A

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★

  • Becoming

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★½

  • A Parks and Recreation Special

  • A Secret Love

    ★★★★

  • The Lost Husband

    ★★½

  • Stargirl

    ★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Shirley

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Time

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Dolly Parton: Here I Am

    ★★★

  • Cats

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Noelle

    ★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Radioactive

    ★★★

  • The Rest of Us

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • The Assistant

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Hustle

    ★★

  • Yesterday

    ★½

  • The Last Summer

    ★★

  • Woodstock

    ★★★★

  • Buffaloed

    ★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★½

  • Guava Island

    ★★★★

  • The Perfect Date

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½