• Squid Game

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • McCartney 3, 2, 1

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Cool Cat Fights Coronavirus

    ½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

  • Death to 2020

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • OPAL

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Retreat

  • Eye Exam

  • Visible

  • Reborn

  • Me.N.A.

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Stunt Double

  • Host

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Twins in Paradise

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • Out

    ★★★★

  • Rhubarb

  • Hollywood

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Unabomber: In His Own Words

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Am I Pretty Enough?

    ★★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Time

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • High School Musical: The Musical: The Series: The Special

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½