• Super Mario Bros.

  • Spider-Man: No Way Home

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Cherry

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • BNA

    ★★★

  • Four Kids and It

    ½

  • Mulan

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • Onward

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★

  • Christmas in the Highlands

    ½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Mob Psycho 100 II: The First Spirits and Such Company Trip - A Journey that Mends the Heart and Heals the Soul

    ★★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • asdfmovie12

    ★★½

  • NiNoKuni

    ★★

  • It Chapter Two

  • Weathering with You

    ★★★★

  • The Lion King

    ½

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★