Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Attack of the Hollywood Clichés!

Attack of the Hollywood Clichés!

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
★★★
Edit this entry  
03
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Edit this entry  
01
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Edit this entry  
18
Persona 3 the Movie: #4 Winter of Rebirth

Persona 3 the Movie: #4 Winter of Rebirth

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
09
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★★
Edit this entry  
29
Hancock

Hancock

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
MFKZ

MFKZ

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Children of the Sea

Children of the Sea

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Edit this entry  
28
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
WATAMOTE

WATAMOTE

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★½
Read prior review Edit this entry  
23
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★½
Edit this entry  
29
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★½
Edit this entry  
27
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry