Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Russian Dolls

Russian Dolls

2005
×
★★½
Edit this entry  
04
The Spanish Apartment

The Spanish Apartment

2002
×
★★★
Edit this entry  
03
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
Edit this entry  
03
The Kite Runner

The Kite Runner

2007
×
★★½
Edit this entry  
03
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Green Snake

Green Snake

2021
×
Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
Edit this entry  
02
Cryptozoo

Cryptozoo

2021
×
Edit this entry  
01
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
El Topo

El Topo

1970
×
★★★★
Edit this entry  
30
A Perfect Day

A Perfect Day

2015
×
★★½
Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★½
Edit this entry  
29
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Seberg

Seberg

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Jerichow

Jerichow

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Beats

Beats

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Cure

The Cure

2020
×
Edit this entry  
25
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Young Pope

The Young Pope

2016
×
Edit this entry  
22
Shane

Shane

1953
×
Edit this entry  
22
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
Edit this entry  
21
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Steppe

Steppe

2019
×
Edit this entry  
21
Atlantics

Atlantics

2019
×
Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Deniz Seviyesi

Deniz Seviyesi

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Youth Without Youth

Youth Without Youth

2007
×
★★½
Edit this entry  
19
In Cold Blood

In Cold Blood

1967
×
★★★★
Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Yella

Yella

2007
×
★★★½
Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Edit this entry  
17
Have a Nice Day

Have a Nice Day

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
The State I Am In

The State I Am In

2000
×
Edit this entry  
14
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★½
Edit this entry  
14
Old School

Old School

2003
×
★★★
Edit this entry  
14
Three Friends

Three Friends

1958
×
★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★
Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry