• Bo Burnham: Inside

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Curfew

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • I Am Afraid to Forget Your Face

    ½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Gaza Mon Amour

    ★★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Gagarine

    ★★★★

  • Apples

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • You Will Die at Twenty

    ★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★★

  • Truth and Justice

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Bohemian Rhapsody

  • Green Book

  • Exterior/Night

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

  • Roma

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★★

  • Cold War

  • Yomeddine

    ★★★★

  • Everybody Knows

    ★★★★

  • A Quiet Place

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★★

  • Mandy

  • Photocopy

    ★★★★½

  • Phantom Thread

  • Justice League

  • Withered Green

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

  • I, Tonya

  • mother!

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

  • Darkest Hour

  • The Shape of Water

  • Dunkirk

  • Happy End

    ★★★★

  • The Mummy

  • Wonder Woman

  • The Fate of the Furious

  • Song to Song

    ★★★½

  • Logan

  • John Wick: Chapter 2

  • Get Out

  • xXx: Return of Xander Cage

  • Silence

  • The Magnificent Seven

  • Hacksaw Ridge

  • Moonlight

  • Nocturnal Animals

  • Mechanic: Resurrection

  • The Salesman

    ★★★★★

  • Paterson

    ★★★★½

  • The Conjuring 2

  • Clash

    ★★★★½

  • Nawara

    ★★★★½

  • Don't Breathe

  • Batman v Superman: Dawn of Justice