AliBouzari has logged 134 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Tenet

Tenet

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Spun

Spun

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Project Power

Project Power

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Outpost

The Outpost

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cam

Cam

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Bliss

Bliss

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bliss

Bliss

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tokyo Tribe

Tokyo Tribe

2014
×
Read the review Edit this entry  
06
Win Win

Win Win

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Danger Close: The Battle of Long Tan

Danger Close: The Battle of Long Tan

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Secret Window

Secret Window

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Men at Work

Men at Work

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Zombie for Sale

Zombie for Sale

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dave Chappelle: Killin' Them Softly

Dave Chappelle: Killin' Them Softly

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Virtues

The Virtues

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Game Night

Game Night

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Daddy Longlegs

Daddy Longlegs

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
La Collectionneuse

La Collectionneuse

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
After Hours

After Hours

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Drug War

Drug War

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Holiday

Holiday

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tell No One

Tell No One

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
No Date, No Signature

No Date, No Signature

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Resolution

Resolution

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Brother

Brother

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
On the Silver Globe

On the Silver Globe

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Short Cuts

Short Cuts

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry