AliBouzari has logged 127 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Thumbsucker

Thumbsucker

2005
×
Edit this entry  
07
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★
Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★½
Edit this entry  
03
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Finch

Finch

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Greatful Dead

Greatful Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Innerspace

Innerspace

1987
×
★★
Edit this entry  
08
The Mothman Prophecies

The Mothman Prophecies

2002
×
★★★½
Edit this entry  
08
I Am Not an Easy Man

I Am Not an Easy Man

2018
×
★★
Edit this entry  
08
Smoking / No Smoking

Smoking / No Smoking

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★
Edit this entry  
05
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★
Edit this entry  
04
Six Shooter

Six Shooter

2004
×
★★★
Edit this entry  
01
Super

Super

2010
×
★★½
Edit this entry  
01
O Lucky Man!

O Lucky Man!

1973
×
★★★½
Edit this entry  
01
Underwater

Underwater

2020
×
★½
Edit this entry  
31
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★
Edit this entry  
30
The Outlaws

The Outlaws

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Elite Squad

Elite Squad

2007
×
★★★
Edit this entry  
24
Censor

Censor

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Retribution

Retribution

2006
×
★★★
Edit this entry  
19
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Tale of Tales

Tale of Tales

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Pig

Pig

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Branded to Kill

Branded to Kill

1967
×
★★★
Edit this entry  
16
Embrace of the Serpent

Embrace of the Serpent

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Brother

Brother

1997
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★½
Edit this entry  
14
House

House

1977
×
★★★
Edit this entry  
12
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry