alice has logged 12 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halston

Halston

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry