Alicia has logged 70 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★
Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
mother!

mother!

2017
×
★★
Edit this entry  
04
When Love Kills: The Falicia Blakely Story

When Love Kills: The Falicia Blakely Story

2017
×
★★
Edit this entry  
03
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
It Takes Two

It Takes Two

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
About Last Night

About Last Night

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jackie's Back!

Jackie's Back!

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
Nerve

Nerve

2016
×
★★½
Edit this entry  
13
The Descent

The Descent

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stepmom

Stepmom

1998
×
★★★
Edit this entry  
20
Legends of the Fall

Legends of the Fall

1994
×
★★★
Edit this entry  
15
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Savages

Savages

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Moana

Moana

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Gifted

Gifted

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★
Edit this entry  
04
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Keanu

Keanu

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★
Edit this entry  
01
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★
Edit this entry