alicia has logged 57 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Cherish

Cherish

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
El Suavecito

El Suavecito

1951
×
Read the review Edit this entry  
31
Calibre 44

Calibre 44

1960
×
Read the review Edit this entry  
30
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
Read the review Edit this entry  
29
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hot Dogs

Hot Dogs

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The True Don Quixote

The True Don Quixote

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The American President

The American President

1995
×
Read the review Edit this entry  
25
The True Don Quixote

The True Don Quixote

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Corporate Animals

Corporate Animals

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Pacifier

The Pacifier

2005
×
Read the review Edit this entry  
21
Maestro

Maestro

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The future

The future

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Centrifuge Brain Project

The Centrifuge Brain Project

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
SHOP: A Pop Opera

SHOP: A Pop Opera

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
mask dog

mask dog

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
mask dog

mask dog

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Shinjuku Boys

Shinjuku Boys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Jesus Rolls

The Jesus Rolls

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
The future

The future

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
dead end

dead end

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bigtop Burger

Bigtop Burger

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Fresh Guacamole

Fresh Guacamole

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The future

The future

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Twins in Paradise

Twins in Paradise

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bobo the Monkey

Bobo the Monkey

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Claycat's Evil Dead II

Claycat's Evil Dead II

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thingu

Thingu

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
SHOP: A Pop Opera

SHOP: A Pop Opera

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
OPAL

OPAL

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Love Letter To The One I Made Up

A Love Letter To The One I Made Up

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Centrifuge Brain Project

The Centrifuge Brain Project

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mutiny of the Worker Bees

Mutiny of the Worker Bees

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thingu

Thingu

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Western Spaghetti

Western Spaghetti

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Good Girl

The Good Girl

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
Read the review Edit this entry