• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Single All the Way

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★½

  • Eternals

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Escape the Undertaker

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Birds of Paradise

    ★★★

  • Intrusion

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • After We Fell

    ½

  • He's All That

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★

  • Beckett

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

    ★★★½

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

    ★★½

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

    ★½

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Halston

    ★★★

  • Chaos Walking

    ½

  • Passing

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Double Dad

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • The Prom

    ★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Operation Christmas Drop

  • Holidate

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Someone Has to Die

    ★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The People Upstairs

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★½

  • The Babysitter: Killer Queen

  • Mainstream

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Unknown Origins

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • Chemical Hearts

    ★★½

  • After We Collided

    ½