alice has logged 267 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Red Joan

Red Joan

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★
Edit this entry  
30
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
The People Upstairs

The People Upstairs

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★
Edit this entry  
18
Operation Christmas Drop

Operation Christmas Drop

2020
×
Edit this entry  
17
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Edit this entry  
04
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Edit this entry  
27
How Do You Know

How Do You Know

2010
×
★★★
Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
★★
Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Edit this entry  
13
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
11
Hysteria

Hysteria

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Edit this entry  
03
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Edit this entry  
29
Dracula

Dracula

1958
×
★★★½
Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry