alice has logged 18 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Dorian Gray

Dorian Gray

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Mank

Mank

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Edit this entry  
23
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Charlie Countryman

Charlie Countryman

2013
×
★★
Edit this entry  
20
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Barbie and the Diamond Castle

Barbie and the Diamond Castle

2008
×
Read the review Edit this entry  
04
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Creating The Queen's Gambit

Creating The Queen's Gambit

2020
×
Edit this entry  
04
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Devil's Own

The Devil's Own

1997
×
Edit this entry