Alina ❁ has logged 273 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Togo

Togo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hala

Hala

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dennis the Menace

Dennis the Menace

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Reservation Road

Reservation Road

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shampoo

Shampoo

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Master

The Master

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Waves

Waves

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Adore You

Adore You

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Irrational Man

Irrational Man

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Holiday in the Wild

Holiday in the Wild

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Yards

The Yards

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Chicago

Chicago

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry