• Britney Vs Spears

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Nineteen on Fire

  • Why Did You Kill Me?

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

  • Seaspiracy

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Bobo the Monkey

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Twins in Paradise

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Deadcon

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Princess Switch

  • Bird Box

    ★★★★

  • Where Hands Touch

    ★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Cam

    ★★★

  • Bao

  • The Open House

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • American Assassin

    ★★★

  • It

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Everything, Everything

    ★★★★

  • Wonder Woman

  • Hot Summer Nights

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • To the Bone

  • Doctor Strange

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Nerve

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★★★

  • The Age of Adaline

    ★★★½

  • Home

  • The Witch

    ★★★★

  • Annabelle

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Her

    ★★★½

  • Palo Alto

    ★★★

  • We're the Millers

    ★★★

  • Black Mirror: The Waldo Moment

    ★★★★★

  • Black Mirror: White Bear

    ★★★★★

  • Black Mirror: Be Right Back

    ★★★★

  • Life of Pi

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • Spring Breakers

    ★★★½