• Nobody

    ★★★½

  • Soul

    ★★

  • Freaky

    ½

  • Honest Thief

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★

  • Onward

    ★★

  • Brahms: The Boy II

    ½

  • Fantasy Island

    ★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • A Rainy Day in New York

  • Vivarium

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • These Days

  • Us

    ★★★★★

  • Good Boys

    ★★½

  • Booksmart

    ★★

  • Isn't It Romantic

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Escape Room

    ★★½

  • Welcome to Marwen

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★½

  • Billionaire Boys Club

    ★★

  • When We First Met

    ★★½

  • Maze Runner: The Death Cure

    ½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • My Friend Dahmer

    ★★★

  • Hot Summer Nights

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Take the 10

    ★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Finding Dory

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★½

  • Maze Runner: The Scorch Trials

    ½

  • Everest

    ★★★

  • Paper Towns

    ★½

  • Inside Out

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★

  • Two Night Stand

    ★½

  • The Maze Runner

    ★½

  • 22 Jump Street

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★

  • Palo Alto

    ★★★½

  • The First Time

  • House at the End of the Street

    ★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★½

  • The Hunger Games

    ★½

  • 21 Jump Street

    ★★★½

  • Jeff, Who Lives at Home

    ★★★

  • Just Go with It

    ★★½

  • True Grit

    ★★

  • 127 Hours

    ★★½

  • The Social Network

    ★★★★

  • Dinner for Schmucks

    ★★★½