rachel has logged 37 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★½
Edit this entry  
25
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Boy Next Door

The Boy Next Door

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sinbad: Legend of the Seven Seas

Sinbad: Legend of the Seven Seas

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Papillon

Papillon

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
What Men Want

What Men Want

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Last Thing He Wanted

The Last Thing He Wanted

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Tribes of Palos Verdes

The Tribes of Palos Verdes

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Speed

Speed

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
26 Years

26 Years

2012
×
★★★½
Edit this entry  
16
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Edit this entry  
12
A Lot Like Love

A Lot Like Love

2005
×
★★★½
Edit this entry  
10
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Babel

Babel

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Hope Floats

Hope Floats

1998
×
★★★★
Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★
Edit this entry  
05
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Taylor Swift: The Road to Reputation

Taylor Swift: The Road to Reputation

2018
×
Edit this entry  
01
Tropico

Tropico

2013
×
Edit this entry