rachel has logged 35 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★
Edit this entry  
29
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
First Daughter

First Daughter

2004
×
★★★½
Edit this entry  
27
One for the Money

One for the Money

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
2012

2012

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
A Nice Girl Like You

A Nice Girl Like You

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love, Guaranteed

Love, Guaranteed

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wadjda

Wadjda

2012
×
★★★★
Edit this entry  
19
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
American History X

American History X

1998
×
★★★★
Edit this entry  
18
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★
Edit this entry  
17
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Dolemite

Dolemite

1975
×
★★★½
Edit this entry  
14
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Faults

Faults

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
Freeheld

Freeheld

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Soloist

The Soloist

2009
×
★★★½
Edit this entry  
12
Normal People

Normal People

2020
×
Edit this entry  
11
How to Build a Girl

How to Build a Girl

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Ida

Ida

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
★½
Read the review Edit this entry