Allyson has logged 27 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★
Edit this entry  
28
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
Read the review Edit this entry  
22
Laurel Canyon

Laurel Canyon

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Goodbye First Love

Goodbye First Love

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Certain Women

Certain Women

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Read the review Edit this entry  
10
Tig Notaro: Happy To Be Here

Tig Notaro: Happy To Be Here

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Tig Notaro: Happy To Be Here

Tig Notaro: Happy To Be Here

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tig Notaro: Happy To Be Here

Tig Notaro: Happy To Be Here

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Election

Election

1999
×
Read the review Edit this entry