Adam Daly has logged 91 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
How It Ends

How It Ends

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scooby-Doo! and the Gourmet Ghost

Scooby-Doo! and the Gourmet Ghost

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Death of Superman

The Death of Superman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Night School

Night School

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Slice

Slice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gnome Alone

Gnome Alone

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Under Wraps

Under Wraps

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Man Up

Man Up

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Book Club

Book Club

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Next Gen

Next Gen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Delirium

Delirium

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Prodigy

Prodigy

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Barbie Video Game Hero

Barbie Video Game Hero

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry