Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
Read prior review Edit this entry  
19
Everything Will Be OK

Everything Will Be OK

2006
×
Edit this entry  
16
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Vivo

Vivo

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Us Again

Us Again

2021
×
Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
06
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
Read prior review Edit this entry  
05
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Badlands

Badlands

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Arlo the Alligator Boy

Arlo the Alligator Boy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry