Owllenial🌙 has logged 23 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Whitney Cummings: Can I Touch It?

Whitney Cummings: Can I Touch It?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wonder Park

Wonder Park

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Marguerite

Marguerite

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Animal Behaviour

Animal Behaviour

2018
×
Read prior review Edit this entry  
08
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
Read prior review Edit this entry  
08
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Late Afternoon

Late Afternoon

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Read prior review Edit this entry  
06
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Read prior review Edit this entry  
05
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
Read prior review Edit this entry  
02
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Read prior review Edit this entry