Alor has logged 40 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scooby-Doo! Return to Zombie Island

Scooby-Doo! Return to Zombie Island

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Loop

Loop

2020
×
Edit this entry  
26
Out

Out

2020
×
Edit this entry  
25
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★½
Edit this entry  
23
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scooby-Doo! The Mystery Begins

Scooby-Doo! The Mystery Begins

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Kitbull

Kitbull

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Signs

Signs

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Purl

Purl

2018
×
Edit this entry  
12
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
Edit this entry  
08
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Cars

Cars

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Anamnesis

Anamnesis

2021
×
★½
Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry