alperdeg has logged 45 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Whiplash

Whiplash

2013
×
Read the review Edit this entry  
11
Quay

Quay

2015
×
Read the review Edit this entry  
11
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Feast

Feast

2014
×
Read the review Edit this entry  
11
The Sky-Colored Seed

The Sky-Colored Seed

1992
×
Read the review Edit this entry  
11
On Your Mark

On Your Mark

1995
×
Read the review Edit this entry  
10
Boundin'

Boundin'

2003
×
Read the review Edit this entry  
10
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Making of Only Yesterday

The Making of Only Yesterday

1991
×
Read the review Edit this entry  
09
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
For the Birds

For the Birds

2000
×
Read the review Edit this entry  
09
Burrow

Burrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Toll Booth

Toll Booth

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
BURN·E

BURN·E

2008
×
Read the review Edit this entry  
04
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
Read the review Edit this entry  
03
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry