Alphan has logged 72 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
★★★
Edit this entry  
30
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Softie

Softie

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Diamond Flash

Diamond Flash

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
MFKZ

MFKZ

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★
Edit this entry  
28
TRIGUN

TRIGUN

1998
×
★★★★
Edit this entry  
27
Lupin III: The First

Lupin III: The First

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
La Piel del Volcán

La Piel del Volcán

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Edit this entry  
24
Vegano de Minecraft

Vegano de Minecraft

2019
×
Edit this entry  
24
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Orgazmo

Orgazmo

1997
×
★★★
Edit this entry  
23
Horton Hears a Who!

Horton Hears a Who!

2008
×
★★★½
Edit this entry  
22
El crack dos

El crack dos

1983
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Promare

Promare

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Roberto

Roberto

2020
×
Edit this entry  
20
Homeless Home

Homeless Home

2020
×
Edit this entry  
20
Memories for Sale

Memories for Sale

2020
×
Edit this entry  
20
Le retour des vagues

Le retour des vagues

2020
×
Edit this entry  
20
La Bestia

La Bestia

2020
×
Edit this entry  
20
Tie

Tie

2020
×
Edit this entry  
19
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Satellite Girl and Milk Cow

The Satellite Girl and Milk Cow

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
Dance of the Forty One

Dance of the Forty One

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
South Park Vaccination Special

South Park Vaccination Special

2021
×
Edit this entry  
17
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
El crack

El crack

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
I Am a Hero

I Am a Hero

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
Edit this entry  
13
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
Edit this entry