• Boogie

    ★★★

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Holidate

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★½

  • Soul

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Mangrove

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Unpregnant

    ★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • 8:46

  • Normal People

    ★★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Uncorked

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Charm City Kings

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★½

  • Miss Juneteenth

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • Queen & Slim

    ★★½

  • Let It Snow

    ★★

  • 21 Bridges

    ★★★★½

  • Watchmen

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jesus Is King

    ½

  • Bad Education

    ★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Sun Is Also a Star

  • Plus One

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Little

    ★★

  • Us

    ★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Long Shot

    ★★

  • Yes, God, Yes

    ★★

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • What Men Want

    ★★½

  • Cold Pursuit

    ★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Selah and the Spades

    ★★

  • Premature

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★

  • The Amazing Johnathan Documentary

    ★★★½

  • The Perfection

    ★★½

  • mid90s

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • A Faithful Man

    ★★★½

  • Gloria Bell

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★