Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Booty Call

Booty Call

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Shakedown

Shakedown

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cradle 2 the Grave

Cradle 2 the Grave

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Emperor of the North Pole

Emperor of the North Pole

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Heroic Trio

The Heroic Trio

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Vera Cruz

Vera Cruz

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
16 Blocks

16 Blocks

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hiding Out

Hiding Out

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Thomasine & Bushrod

Thomasine & Bushrod

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Buck and the Preacher

Buck and the Preacher

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Head Office

Head Office

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Report to the Commissioner

Report to the Commissioner

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
Read the review Edit this entry  
09
The Legend of Drunken Master

The Legend of Drunken Master

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Tall T

The Tall T

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Malibu's Most Wanted

Malibu's Most Wanted

2003
×
Read the review Edit this entry  
06
Eden

Eden

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
JCVD

JCVD

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Boogie

Boogie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Strictly Business

Strictly Business

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Biggie: I Got a Story to Tell

Biggie: I Got a Story to Tell

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Phat Beach

Phat Beach

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Goodbye, Columbus

Goodbye, Columbus

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Out for Justice

Out for Justice

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Posse

Posse

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Slap Shot

Slap Shot

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Across the Bridge

Across the Bridge

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Influence

Bad Influence

1990
×
Read the review Edit this entry  
24
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cast a Dark Shadow

Cast a Dark Shadow

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cop

Cop

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Born Yesterday

Born Yesterday

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bound by Honor

Bound by Honor

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Misfits

The Misfits

1961
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Strays

Strays

1997
×
Read the review Edit this entry  
20
Where Eagles Dare

Where Eagles Dare

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
One Fine Day

One Fine Day

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
China Girl

China Girl

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Elmer Gantry

Elmer Gantry

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rage

Rage

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry