• A Quiet Place

    ★★★½

  • Every Day

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Peter Rabbit

    ★★★★

  • Winchester

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Creep 2

    ★★★

  • Flatliners

    ★½

  • Gerald's Game

    ★★★

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Veronica

    ★★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★½

  • Cars 3

    ★★★

  • Hot Summer Nights

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • The Bar

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Before I Fall

    ★★★

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★★½

  • Split

    ★★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★½

  • The Invisible Guest

    ★★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★½

  • The Secret Life of Pets

    ★★★★

  • Finding Dory

    ★★★½

  • Lights Out

    ★★★

  • Me Before You

    ★★★½

  • Raw

    ★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • Don't Breathe

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • Hush

    ★★★★½

  • Zootopia

    ★★★★½

  • The 5th Wave

    ★★½

  • The Revenant

    ★★★★

  • 3 Generations

    ★★★½

  • The Visit

    ★★★½

  • Room

    ★★★★

  • Sinister 2

    ★★★

  • Paper Towns

  • The Silenced

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Jurassic World

    ★★★

  • Circle

    ★★★½

  • Cinderella

    ★★★

  • The DUFF

    ★★½

  • The Second Mother

    ★★★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • Paddington

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Love, Rosie

    ★★★★½

  • Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

    ★★½

  • Dracula Untold

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • Goodnight Mommy

    ★★★★

  • As Above, So Below

    ★★★★

  • Unfriended

    ★★

  • Step Up All In

    ★★★½

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Maleficent

    ★★★★

  • It Follows

    ★★★½