Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tully

Tully

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Adult Behavior

Adult Behavior

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Skywalker Legacy

The Skywalker Legacy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry