• Death to 2020

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Predators

    ★★★

  • The Ties

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Unorthodox

  • Ultras

    ★★★½

  • Bad Tales

    ★★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • Figli

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • The Mayor of Rione Sanità

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Nimic

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Tomorrow's a New Day

  • The Aftermath

    ★★½

  • The First King

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • The Mule

    ★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • A Faithful Man

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • If Life Gives You Lemons

  • Boy Erased

    ★★★

  • Capri-Revolution

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★½

  • Nirvana

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Dogman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★

  • Ash Is Purest White

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★½

  • Ricky Gervais: Humanity

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★½

  • Red Sparrow

  • Black Panther

  • The Guilty

    ★★★½