Sort by

AMA_127 has logged 63 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Heavyweights

Heavyweights

1995
×
Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Life Itself

Life Itself

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
After

After

2019
×
★★
Edit this entry  
08
Student of the Year 2

Student of the Year 2

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nerve

Nerve

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sleepover

Sleepover

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★★
Edit this entry  
27
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Rome in Love

Rome in Love

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kalank

Kalank

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
See You Yesterday

See You Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Andhadhun

Andhadhun

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Late Night

Late Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Chalte Chalte

Chalte Chalte

2003
×
★★½
Edit this entry  
09
Changeland

Changeland

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
½
Edit this entry  
01
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
Edit this entry  
08
Good Boys

Good Boys

2019
×
Edit this entry  
06
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Someone Great

Someone Great

2019
×
Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Edit this entry  
17
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
Edit this entry  
17
Sonu Ke Titu Ki Sweety

Sonu Ke Titu Ki Sweety

2018
×
Edit this entry  
17
Dostana

Dostana

2008
×
Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
Edit this entry  
15
Indecent Proposal

Indecent Proposal

1993
×
Edit this entry  
09
Aalorukkam

Aalorukkam

2018
×
Edit this entry  
26
Njan Prakashan

Njan Prakashan

2018
×
Edit this entry  
25
Serenity

Serenity

2019
×
Edit this entry  
25
Glass

Glass

2019
×
Edit this entry  
25
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
Edit this entry  
23
The Birthday Wish

The Birthday Wish

2017
×
Edit this entry  
22
Point Break

Point Break

1991
×
Edit this entry  
21
The Lake House

The Lake House

2006
×
Edit this entry  
21
Winter Castle

Winter Castle

2019
×
Edit this entry