• Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Black Widow

    ★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Annette

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • In the Earth

    ★★★½

  • Tiger

    ★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • Seduced: Inside the NXIVM Cult

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Black Box

    ★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Concrete Cowboy

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★½

  • I Used to Go Here

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★★

  • Black Is King

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★

  • Ava

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • 8:46

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Arkansas

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Devs

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Charm City Kings

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★★★