• Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • High Life

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Toc Toc

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • Blade of the Immortal

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Sicario

    ★★★★★

  • The Witch

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★★

  • Lucy

    ★★★★★

  • The Rover

    ★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Under the Skin

    ★★★★

  • Bel Ami

    ★★½

  • Eat Pray Love

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Remember Me

    ★★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • The Mist

    ★★★★½

  • No Country for Old Men

    ★★★★

  • Collateral

    ★★★★★

  • Man on Fire

    ★★★★★

  • The Butterfly Effect

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★★

  • Oldboy

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • Amélie

    ★★★★★

  • Snatch

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • American Beauty

    ★★★★★

  • Lock, Stock and Two Smoking Barrels

    ★★★★★

  • Trainspotting

    ★★★★

  • Se7en

    ★★★★★

  • Léon: The Professional

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★

  • Blade Runner

    ★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★½

  • Persona

    ★★★