💞 Amaia💞 has logged 237 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
INXS : Never Tear Us Apart

INXS : Never Tear Us Apart

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lodgers

The Lodgers

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Judy

Judy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Room

The Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Mystify: Michael Hutchence

Mystify: Michael Hutchence

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Midway

Midway

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
In the Shadow of the Towers: Stuyvesant High on 9/11

In the Shadow of the Towers: Stuyvesant High on 9/11

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
What Happened on September 11

What Happened on September 11

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Legacy of the Bones

The Legacy of the Bones

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Divines

Divines

2016
×
★★½
Edit this entry  
10
Hustlers

Hustlers

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
I Am Bolt

I Am Bolt

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Current War

The Current War

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eli

Eli

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The King

The King

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Omen

The Omen

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Thesis

Thesis

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Behind the Curve

Behind the Curve

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Twin Murders: The Silence of the White City

Twin Murders: The Silence of the White City

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Catherine the Great

Catherine the Great

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Fractured

Fractured

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Little Woods

Little Woods

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Wounds

Wounds

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Goya Murders

The Goya Murders

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Young Pope

The Young Pope

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry