• Fear Street: 1666

  • Moxie

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • I Care a Lot

  • A Quiet Place Part II

  • Zola

  • Uncle Frank

  • Synchronic

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • When They See Us

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • After

  • Booksmart

  • Knock Down the House

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★

  • Fyre

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • A Star Is Born

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • A Quiet Place

  • Black Panther

  • Minding the Gap

  • Shirkers

  • Hereditary

    ★★★

  • Sorry to Bother You

  • Maze Runner: The Death Cure

  • 1987: When the Day Comes

    ★★★★★

  • Coco

  • It

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Abducted in Plain Sight

  • Good Time

  • The Florida Project

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★½

  • The Death and Life of Marsha P. Johnson

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Get Out

  • Casting JonBenet

  • Call Me by Your Name

  • 13th

  • Split

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • Sausage Party

  • Hush

  • The Fundamentals of Caring

  • The Revenant

  • The Hateful Eight

  • The Martian

  • Maze Runner: The Scorch Trials

  • The Danish Girl

    ★★★★★

  • Room

  • Inside Out

  • Carol

  • Mad Max: Fury Road

  • The Witch

  • Ex Machina

  • Interstellar

  • Gone Girl

    ★★★★

  • The Maze Runner

  • Nightcrawler

  • As Above, So Below