• Carol

    ★★★★½

  • Back to the Future

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Prisoners

    ★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • But I'm a Cheerleader

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★½

  • 1987: When the Day Comes

    ★★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Knock Down the House

    ★★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Donnie Darko

    ★★★½