• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Wish You

    ★★★

  • Cadaver

    ★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • #Alive

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★★

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • Disclosure

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Midway

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★½

  • Joker

  • Angel Has Fallen

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Anna

    ★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • The Dirt

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • The Prodigy

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • Polar

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Possession of Hannah Grace

    ★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Slaughterhouse Rulez

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • An Affair

    ★★

  • Night Hunter

    ★★

  • Venom

    ★★★

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★

  • Widows

    ★★★★

  • Giant Little Ones

    ★★★

  • The Nun

    ★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★★