Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★★
Edit this entry  
31
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Amsterdamned

Amsterdamned

1988
×
★★½
Edit this entry  
21
Ouija

Ouija

2014
×
★★
Edit this entry  
18
Wish You

Wish You

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
Edit this entry  
07
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Edit this entry  
06
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Edit this entry  
11
Identity

Identity

2003
×
★★★½
Edit this entry  
11
Cadaver

Cadaver

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★½
Edit this entry  
24
Annabelle

Annabelle

2014
×
★½
Edit this entry  
10
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Edit this entry  
27
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★½
Edit this entry  
12
R.I.P.D.

R.I.P.D.

2013
×
Edit this entry  
12
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Edit this entry  
11
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★
Edit this entry  
03
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Edit this entry  
01
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★
Edit this entry  
30
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★
Edit this entry  
06
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Edit this entry  
05
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★
Edit this entry  
04
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★
Edit this entry  
03
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Edit this entry  
30
Little Ashes

Little Ashes

2008
×
★★½
Edit this entry  
30
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Project Power

Project Power

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★
Edit this entry