• Licorice Pizza

    ★★

  • The Card Counter

    ★½

  • Malignant

    ★★½

  • Pig

    ★★

  • Titane

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • WandaVision

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Dustin

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Unpregnant

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • The End of Suffering (A Proposal)

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • What Is a Woman?

    ★★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★½

  • A Parks and Recreation Special

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★★★

  • Horse Girl

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Spree

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

  • Little Women

  • Arracht

    ★★★★

  • Klaus

  • Looking for Alaska

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★½

  • Rose Plays Julie

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

  • How to Build a Girl

    ★★½

  • Knives Out

  • The Platform

    ★★★★

  • Radioactive

    ★★★½

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

  • Send Me to the Clouds

    ★★

  • Heroic Losers

    ★★★★½

  • Anima

  • Spring Tide

    ★★★★½

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • When They See Us

  • Always Be My Maybe

  • Game of Thrones: The Last Watch

  • Murder Mystery

  • It Must Be Heaven

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★