Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
SK8 the Infinity

SK8 the Infinity

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Great Pretender

Great Pretender

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
No. 6

No. 6

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Ingenuity of the Househusband

The Ingenuity of the Househusband

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chef

Chef

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
ERASED

ERASED

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Serial Experiments Lain

Serial Experiments Lain

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Flowers of Evil

Flowers of Evil

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Inuyashiki: Last Hero

Inuyashiki: Last Hero

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Puparia

Puparia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The DUFF

The DUFF

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dou kyu sei – Classmates

Dou kyu sei – Classmates

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
Read the review Edit this entry  
09
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Devilman Crybaby

Devilman Crybaby

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry