• Vivarium

    ½

  • And Breathe Normally

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • The Dive

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • The Purple Rose of Cairo

    ★★★★

  • The Usual Suspects

    ★★★★

  • Léon: The Professional

    ★★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★½

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • Last Days

    ★★★½

  • Juno

    ★★★

  • Waltz with Bashir

    ★★★★½