• Venom: Let There Be Carnage

  • Leech

  • Squid Game

    ★½

  • The Last Duel

    ★★½

  • The Bones

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

  • The Night

  • Semiotic Plastic

  • Vacation Friends

  • Reminiscence

  • The Protégé

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Mad God

    ★★★½

  • The Cow 2

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ½

  • Memoria

    ★★★½

  • Titane

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★

  • Playground

    ★½

  • Train Again

  • Annette

    ★★★

  • Mortal Wound

    ★½

  • Cruella

    ★½

  • Wrath of Man

    ★★

  • Save Ralph

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★½

  • The Girl and the Spider

    ★★★★

  • Detective Chinatown 3

  • The Dog Who Wouldn't Be Quiet

    ★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★

  • The Man in the Woods

    ★½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Roald Dahl's The Witches

  • Soul

    ★★★

  • On Paradise Road

  • Untitled

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Atarrabi & Mikelats

    ★★★

  • Her Socialist Smile

    ★★★

  • Love Affair(s)

    ★★

  • Another Round

    ★★★

  • Beginning

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Careless Crime

    ★★

  • Dear Comrades!

    ★★★

  • In My Room

  • City Hall

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★

  • Last Year in Dachau

  • Archive

    ★½

  • Greyhound

    ★½

  • The King of Staten Island

    ★★

  • Debt Collectors

    ★½

  • Reverence

  • Extraction

    ½

  • Visit

  • France Against the Robots

  • The Hunt

    ★½

  • Apples

    ★★½

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★½

  • There Is No Evil

    ★★