• Loving Vincent

  • One Love Manchester

  • Loveless

  • Resident Evil: Vendetta

  • You Were Never Really Here

  • In the Fade

  • Disgraced Heaven

  • Good Time

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Killing of a Sacred Deer

  • Happy End

    ★½

  • Claire's Camera

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

  • The Square

  • Twin Peaks: The Return

  • Okja

    ★★

  • Elle Fanning's Fan Fantasy

  • history of the entire world, i guess

  • Norm Macdonald: Hitler's Dog, Gossip & Trickery

    ★★★

  • The Nature of Language

  • Tenderness

  • Blurred Lines: Inside the Art World

  • The Endless

  • Ghost in the Shell

    ★½

  • On the Beach at Night Alone

  • Atomic Blonde

    ★★½

  • Total Fiction

  • Baby Driver

    ★★½

  • Song to Song

  • Virtual Utopia Experience

  • Deadpool: No Good Deed

  • Omicidio all'italiana

    ★★

  • Spectral Ascension

  • Kong: Skull Island

  • Paris Prestige

  • Cruel Optimism

    ★★★★

  • Logan

  • Your War (I'm One of You): 20 Years of Joan of Arc

  • Everything

  • Martin Cries

  • Tiger Girl

  • John Wick: Chapter 2

  • Francis Bacon: A Brush with Violence

  • Columbus

  • Kuso

  • And So We Put Goldfish in the Pool.

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

  • Sherlock: The Final Problem

    ★★

  • At Hand

  • Assassin's Creed

    ★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Day Residue

  • The Great Wall

    ★★

  • Lovestreams

  • Tristan Und Isolde

  • Yourself and Yours

  • Trapped

  • The Escape

    ★½

  • Hinterlands

  • Black Mirror: Nosedive

  • Black Mirror: Playtest

  • Black Mirror: Men Against Fire

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

  • Black Mirror: San Junipero

  • Black Mirror: Hated in the Nation

  • The Young Pope

    ★★★

  • HyperNormalisation

    ★★★

  • Gantz:O

  • The Red Pill

  • The AC!D Reign Chronicles

  • Return To Forms

  • Crisis in Six Scenes

    ★★